Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 9 listopada 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP2-2.4010.168.2022.1.IN

Ustalenie momentu rozpoznania przychodu w Spółce z tytułu sprzedaży lokali.

Interpretacja indywidualna – stanowisko nieprawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych jest nieprawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

14 października 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z 12 września 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy ustalenia momentu rozpoznania przychodu w Spółce z tytułu sprzedaży lokali.

Treść wniosku jest następująca:

Opis zdarzenia przyszłego

„A” (dalej: Wnioskodawca lub Spółka) jest rezydentem podatkowym w Polsce, firmą deweloperską z siedzibą na ul. (…), zarejestrowanym, czynnym podatnikiem podatku VAT w rozumieniu art. 15 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (t.j. Dz. U. z 2022 r. poz. 931 z późn. zm., dalej: ustawa o VAT).

Wnioskodawca w ramach swojej działalności realizuje projekty deweloperskie, tj. zajmuje się budową i sprzedażą nieruchomości mieszkaniowych. Przedmiotem sprzedaży są zazwyczaj wyodrębnione z budynku lokale mieszkalne, lokale usługowe (dalej: Lokale). Opcjonalnie wraz ze sprzedażą Lokalu na rzecz jego właściciela przechodzić może prawo do wyłącznego korzystania z części nieruchomości wspólnej stanowiącej przyległą do tego lokalu loggię/balkon/taras/ogródek/miejsce parkingowe/boks rowerowy.

Spółka podpisywać będzie z przyszłymi nabywcami Lokali (dalej: Nabywcy) tzw. umowę deweloperską (w przypadku osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej – dalej: Konsumentów, którzy nabywają lokale mieszkalne) lub umowę przedwstępną (w przypadku, gdy Nabywcą nie jest Konsument lub w przypadku, gdy stroną umowy jest Konsument, a jej przedmiotem jest lokal usługowy).

Po podpisaniu z Nabywcami ww. umów, z biznesowego oraz prawno-podatkowego punktu widzenia kluczowe będą trzy dalsze momenty współpracy Spółki z Nabywcami:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00