Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 26 sierpnia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-2.4010.362.2022.2.DP

Czy po stronie Wnioskodawcy może powstać obowiązek sporządzenia dokumentacji podatkowej na podstawie przepisu art. 11o ust. 1a updop, w odniesieniu do transakcji innej niż transakcja kontrolowana, w ramach której Wnioskodawca sprzedaje na rzecz kontrahenta usługi o wartości przekraczającej w roku podatkowym (obrotowym) 500.000,00 zł?

Interpretacja indywidualna

– stanowisko prawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób prawnych jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

23 maja 2022 r. za pośrednictwem platformy ePUAP wpłynął Państwa wniosek z tego samego dnia o wydanie interpretacji indywidualnej w zakresie dotyczącym powstania obowiązku sporządzenia dokumentacji cen transferowych. Uzupełniliście go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – 25 sierpnia 2022 r. (data wpływu do Organu tego samego dnia).

Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego

Wnioskodawca (dalej również: „Spółka”) jest spółką akcyjną, będącą polskim rezydentem podatkowym, podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych, prowadzącą działalność gospodarczą na terytorium Polski.

Podstawowym przedmiotem działalności gospodarczej Wnioskodawcy według PKD 2007 jest (…).

W ramach prowadzonej działalności gospodarczej Spółka zawiera transakcje (inne niż transakcje kontrolowane w rozumieniu przepisów o cenach transferowych) z licznymi podmiotami gospodarczymi - są to zarówno transakcje krajowe, jak i międzynarodowe. W ramach transakcji Spółka zarówno nabywa, jak i sprzedaje świadczenia (usługi, towary). Zdarza się, jak również w przyszłości może zdarzyć się, że wartość transakcji zakupowej lub sprzedażowej, realizowanej z jednym kontrahentem przekroczy w roku podatkowym (obrotowym) kwotę 500.000,00 zł.

W piśmie z 25 sierpnia 2022 r. będącego odpowiedzią na wezwanie Organu wskazaliście Państwo, że w przypadku transakcji polegających na sprzedaży świadczeń (towarów, usług) przez Wnioskodawcę, Wnioskodawca spełnia wszystkie warunki do uznania go za rzeczywistego właściciela należności, otrzymywanych w związku z takimi transakcjami, tj.:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00