Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 16 marca 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-2.4012.800.2021.2.JSZ

‒ Uznanie Wnioskodawcy za dokonującego dostawy (sprzedaży na odległość towarów importowanych) za pośrednictwem interfejsu elektronicznego, ‒ Miejsce opodatkowania dokonywanej dostawy towarów, ‒ Obowiązek rejestracji w procedurze importu IOSS, ‒ Ustalenie czy Wnioskodawca odpowiada za zadeklarowanie i rozliczenie podatku VAT z tytułu dostawy towarów (sprzedaży na odległość towarów importowanych) do Klienta.

Szanowny Panie,

stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

28 października 2021 r. wpłynął Pana wniosek z 28 października 2021 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy:

uznania Pana za dokonującego dostawy (sprzedaży na odległość towarów importowanych) za pośrednictwem interfejsu elektronicznego,

miejsca opodatkowania dokonywanej przez Pana dostawy towarów,

obowiązku rejestracji w procedurze importu IOSS,

ustalenia czy odpowiada Pan za zadeklarowanie i rozliczenie podatku VAT z tytułu dostawy towarów (sprzedaży na odległość towarów importowanych) do Klienta.

Uzupełnił go Pan – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 20 grudnia 2021 r. (wpływ 20 grudnia 2021 r.). Treść wniosku jest następująca:

Opis zdarzenia przyszłego

Wnioskodawca planuje założyć działalność gospodarczą w Polsce i zarejestrować się jako czynny podatnik VAT. Działalność Wnioskodawcy będzie polegać na zajmowaniu się pośrednictwem w sprzedaży poprzez strony internetowe, aukcje internetowe i oferty handlowe w Internecie. Działalność skupi się na świadczeniu usług pośrednictwa (na gruncie prawa cywilnego) w zamawianiu towarów oferowanych przez sprzedawców z krajów trzecich (przeważnie krajów azjatyckich; dalej: sprzedawcy) w zagranicznych serwisach aukcyjnych (dalej: serwis aukcyjny) dla klienta niebędącego przedsiębiorcą (konsument) mającego miejsce zamieszkania w Polsce lub innym kraju Unii Europejskiej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00