Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 5 sierpnia 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-2.4012.382.2021.2.JSZ

ustalenie momentu przeniesienia ze Spółki na Spółkę X prawa do rozporządzania towarami jak właściciel

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 18 maja 2021 r. (data wpływu 24 maja 2021 r.) uzupełnionym pismem z 23 lipca 2021 r. (data wpływu 30 lipca 2021 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie ustalenia momentu przeniesienia ze Spółki na Spółkę X prawa do rozporządzania towarami jak właściciel, o którym mowa w art. 7 ustawy o VAT – jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

24 maja 2021 r. wpłynął do tutejszego Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie ustalenia momentu przeniesienia ze Spółki na Spółkę X prawa do rozporządzania towarami jak właściciel, o którym mowa w art. 7 ustawy o VAT.

Przedmiotowy wniosek został uzupełniony pismem z 23 lipca 2021 r. poprzez doprecyzowanie opisu sprawy oraz wskazanie, że przedstawione we wniosku pytanie i własne stanowisko Wnioskodawcy nie uległy zmianie.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny/zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca jest spółką kapitałową (dalej jako Wnioskodawca lub Spółka). Spółka jest czynnym podatnikiem VAT. Rok podatkowy Spółki jest tożsamy z rokiem kalendarzowym.

Spółka zawarła z inną Spółką X (spółką X Sp. z o.o.), Spółką Y (spółką Y Sp. z o.o.) oraz Spółką Z (spółką Z Sp. z o.o.) umowę współpracy handlowej (dalej jako Umowa) – Spółka nie wyklucza również zawarcia takich umów z innymi podmiotami.

Umowa określa zasady współpracy w zakresie zamawiania, dostaw, sprzedaży oraz przekazywania i powierzania towarów (odzieży oraz obuwia, jak również toreb oraz dodatków ubraniowych i akcesoriów).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00