Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 23 czerwca 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.188.2021.1.RM

Opodatkowanie transakcji.

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r. poz. 1325 ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 1 kwietnia 2021 r. (data wpływu 1 kwietnia 2021 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania transakcji - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 1 kwietnia 2021 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania transakcji.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca jest rezydentem polskim prowadzącym pozarolniczą działalność gospodarczą, podlegającym w Polsce obowiązkowi podatkowemu od całości swoich dochodów. Wnioskodawca prowadzi firmę produkcyjną, która dostarcza najwyższej jakości innowacyjne opakowania, a dzięki posiadanej licencji na sprzedaż oraz produkcję opakowań opatentowanych gwarantuje rozwiązania wyróżniające się na rynku globalnym.

Wnioskodawca współpracuje z kontrahentem zagranicznym z siedzibą w Wielkiej Brytanii. Wnioskodawca dokonuje na rzecz brytyjskiego kontrahenta sprzedaży towarów, które do tej pory po spełnieniu ustawowych warunków były rozliczane jako wewnątrzwspólnotowe dostawy towarów (WDT).

Wnioskodawca planuje, że model tej transakcji w przyszłości przybierze formę transakcji łańcuchowej, tj. towar będzie dostarczany do innego podmiotu niż kontrahent brytyjski.

W ramach tych transakcji, tzw. transakcji łańcuchowych (w rozumieniu art. 7 ust. 8 ustawy o VAT) Wnioskodawca (Podmiot A) będzie pierwszym w kolejności podmiotem dokonującym sprzedaży towaru w łańcuchu dostaw. Kontrahent brytyjski (Podmiot B) będzie drugim, a finalni odbiorcy towarów będą trzecim podmiotem (Podmiot C).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00