Login: Hasło:
 Pomoc
  • 148 062 godzin monitorowania zmian
wróć do listy [11 z 3867]

Od 1 września można składać wnioski o emeryturę

Już 1 października wejdą w życie przepisy przywracające wiek emerytalny do 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn. Osoby, które chcą otrzymywać emeryturę od 1 października 2017 r. powinny złożyć wniosek we wrześniu lub w październiku 2017 r.

Z przejścia na emeryturę może skorzystać 330 tys. osób.

Zdaniem resortu pracy taka decyzja powinna być jednak głęboko przemyślana, gdyż nasz system emerytalny jest tak skonstruowany, że premiuje dłuższa pracę. Reforma to nie tylko przywracanie wieku emerytalnego, ale zmiana filozofii podejścia do emerytury. Osiągnięcie wymaganego wieku nie musi oznaczać zakończenia pracy zawodowej.

Przy podejmowaniu decyzji warto poradzić się któregoś z 565 doradców emerytalnych, działających od lipca w oddziałach ZUS.

W dniach 6-8 września INFOR zorganizował bezpłatny dyżur telefoniczny "Rewolucja w emeryturach, zapytaj eksperta ZUS". W tych dniach eksperci z ZUS w godzinach 9-13 odpowiadają na pytania dotyczące nowej emerytury. Numer telefonu 22 212 13 14.

Redakcja INFORLEX  

RODO. Ochrona danych osobowych. Przewodnik po zmianach

Publikacja pozwoli zapoznać się oraz jak najszybciej wdrożyć nową regulację w swojej działalności. Zmiany przepisów zostały przedstawione w unikalnej, tabelarycznej formule. Publikacja zawiera: tabelaryczne zestawienie, wyjaśnienia i komentarze ekspertów.

Kup już za: 99.00 zł

www.inforlex.pl  |  Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2017 INFOR PL S.A.

do góry
do góry
Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00